fbpx

תוכנית מגדלאור - יעוץ, ליווי ותמיכה למיצוי זכויות בביטוח לאומי ומס הכנסה

 

 

"כל כך הרבה כסף הוצאנו על הטיפול בילד, לא ידענו שאנחנו זכאים לסכום רטרואקטיבי של שנה שלמה,קצבה חודשית מביטוח לאומי ול-2 נקודות זכות במס הכנסה !! אם רק היינו יודעים".

"הרגשנו לבד מול מערכת אטומה, כל פעם העבירו אותי מאחד לשני".

"לא מספיק שיש לנו את ההתמודדות עם הילד, אנחנו גם צריכים להתמודד עם כל הבירוקרטיה הזו לבד".

"אף אחד לא הסביר לנו מה בדיוק אנחנו צריכים לעשות כהורים לילד שמתמודד עם הפרעת קשב ופשוט הרגשנו לבד".

"לא ידענו לאן לפנות, איזה סוג אבחון כדאי לעשות, לאיזה רופאים ללכת ... איזה טפסים צריך למלא ומה חשוב לכתוב".

 

banner-migdalor

אוסף המשפטים הזה הוא רק מקבץ קטן מכלל הווידויים של הורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז או עם קשיים תפקודים אחרים, שאנחנו פוגשים על בסיס יומיומי במהלך העבודה שלנו באמירים. להיות הורים זה מאתגר, וכשיש ילדים עם הפרעות קשב וריכוז או קשיים אחרים (לקויות למידה, בעיות חברתיות, בעיות רגשיות בעיות התנהגותיות...) האתגר הוא רב פי כמה:
ההוצאות הרבות על אבחונים, טיפולים רגשיים, חוות דעת של אנשי מקצוע, הופכות לעומס כלכלי ולא פשוט להתמודדות.
התסכול שמתעורר כשלא יודעים איך להתמודד עם הילד, כיצד להגיב לו ואיך לסייע לו כשהוא חווה קושי,
כמות המידע שמציפה מצד אחד, אבל הקושי לסנן את מה שרלוונטי מתוכו מצד שני.
הקושי לתקשר עם מערכת החינוך
חוסר הביטחון לגבי מידת ההתאמה של המסגרת החינוכית למצבו של הילד
תחושת הבדידות שצפה ועולה מצד עוד ועוד הורים, שמרגישים אבודים לאור כל האתגרים הללו.

 

על הרקע הזה- עם תחושת אהבה והערכה שיש לנו אליכם, הורים יקרים, ומתוך רצון אמיתי להקל עליכם, הקמנו את "מגדלאור", שיעניק לכם מעטפת תומכת, במיוחד בשעות קשות אלו, בהן חשוב שתדעו שאתם לא לבד! בעזרת מגדלאור תהיה לכם את הפניות הרגשית לסייע לילד ולא תהיו מוטרדים מהסובב אתכם -מגדלאור הוא הבית המכיל, המכוון, המדריך, המייעץ, מתוך הסתכלות על דבר אחד: טובתו של ילדכם.

"מגדלאור" היא תכנית המציעה הכוונה, ליווי ותמיכה להורים ומשפחות לילדים עם הפרעות קשב וריכוז וקשיים תפקודיים אחרים, כדי שיוכלו למצות את זכויותיהם וזכויות ילדיהם אל מול מערכת החינוך, וכן אל מול מס הכנסה וביטוח לאומי.

לבדיקת זכאות לקצבה ללא עלות לחצו כאן

  *השירות אינו משפטי

 

התוכנית פועלת בשני ערוצים שונים: אל מול מערכת החינוך ואל מול ביטוח לאומי ומס הכנסה. כדי שתוכלו לבחון איזה ערוץ עשוי להיות הרלוונטי עבורכם, ולהתרשם מסוג התמיכה המוצעת במסגרת כל אחד מהם, הכנו טבלה המסכמת את השוני בין שני אפיקי הפעילות של "מגדלאור".

 

 

מגדלאור מול ביטוח לאומי ומס הכנסה

 

אוכלוסיית היעד אליה מיועדת התוכנית

 

הורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, קשיים רגשיים, חברתיים והתנהגותיים.

 

מטרת התוכנית

 

 

לפעול למען מימוש ומיצוי זכויות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה.

 

סוגי המענה שמציעה התוכנית להורים

 

 •  בדיקת זכאות לזכויות בביטוח לאומי ו/או במס הכנסה
 •  מתן כל המידע לגבי הזכויות העומדות להורים
 •  מתן הסבר מעמיק לגבי הטיפול בתביעה ואופן הגשתה
 • הכנת תיק התביעה (אפס בירוקרטיה וטופסיאדה עבור ההורים) * הכנת ההורים לקראת הוועדה הרפואית:
  1.איך להתנהל ואיזה מידע להציג בוועדה?
  2. מה אומרים לילד ואיך מכינים אותו לאירוע?
 •  מתן תמיכה רגשית המבוססת על כלים מתחום הקואוצ'ינג לאורך כל הדרך

 

אשת הצוות של אמירים האחראית על הפעלת התוכנית

 

 • קרן הרוש- מנהלת תכנית מגדלאור ומאמנת קוגניטיבית התנהגותית.

 

 

אז בואו נסכם את העניין: למה כדאי להיעזר בשירותי המגדלאור? 

 • כי סוף סוף תוכלו להרגיש שאתם לא לבד ושאינכם מגששים באפילה: נשות צוות אמירים בעלות שנים של ניסיון, שעושות את מה שהן עושות עם כל הנשמה וברגישות רבה יקשיבו לכם, יתמכו בכם וילכו אתכם יד ביד בכל התלבטות ודילמה עד שיבואו על פתרונן. 
 • כי תוכלו לקבל החזר כספי מביטוח לאומי ומס הכנסה שיקל על הנטל הכלכלי מבלי להתמודד כלל עם נבכי הבירוקרטיה.
 • כי כל המידע הדרוש לכם למען קבלת ההחלטות הנכונות ביותר עבור הילד שלכם יוגש לכם כמו כפית לפה: לא תצטרכו עוד לבזבז שעות בשיטוט אינטרנטי אחר הזכויות שלכם, לא עוד טלפונים בענייני בירוקרטיה, לא עוד חיפוש אחר הטפסים המתאימים או התחבטויות בלתי פוסקות אחר המסגרת האידיאלית לילד. לא תצטרכו עוד לעבור מאיש מקצוע אחד לאחר, ללקט מידע ולנסות להיכנס לעולם לא מוכר ולהבין אותו...

 

 

הורים מספרים על החוויה שלהם בתוכנית מגדלאור עם קרן הרוש (מנהלת תוכנית מגדלאור)

"קרן המקסימה ליוותה אותי בתהליך מתחילתו ועד סופו, שבעצם עוד לא נגמר. קרן ברגישות מדהימה, בחום ואהבה והמון אמונה בי ובתהליך הייתה שם ולא רק במקום הטכני של עם מי לדבר ולמי לפנות, אלא גם במקום הרגשי של הקושי האמיתי בהתמודדות היומיומית, בחשיבה משותפת מה לעשות עם הכסף לאחר הזכיה, מחשבות איך ומה נכון עבור הבן שלי והכי חשוב מה איתי! הרגשתי שאני ממש במקום בטוח, בכל שאלה יכולתי לפנות לקרן ובנעימות וכמעט במיידי התפנתה כדי לענות ולחזור אלי. קרן, את באמת קרן אור בתוך הקושי הגדול הזה! הרגשתי אמא, חברה, שותפה. תודה!" (הילה קפלן)

"אני חושבת שמה שהחזיק אותי בכל התהליך הזה היו הליווי והתמיכה של קרן. קרן היא אישיות כזאת מחבקת ואוהבת, כל כולה רוגע ואמונה ומשדרת אופטימיות כל הזמן. היא מאוד עודדה והרימה אותי כשהייאוש השתלט, גרמה לי לראות את הטוב, את האור. היו כמה פעמים שרציתי לפרוש, אך היא לא וויתרה לרגע, ותמיד הייתה עם הניצוץ הזה בעיניים, היא כל כך אוהבת ומאמינה במה שהיא עושה, זו מתנה לקבל בחיים."

"הליווי של קרן היה מדהים. הצלחנו יחד להוציא מתוך ערימות של חומר ורקע משפחתי מורכב את עיקרי הדברים שהובילו אותנו להשגת המטרה באופן חלק ובבטחון מלא שיש פה מקרה של זכאות. קיבלתי הכנה מצויינת לקראת הוועדה, והגעתי אליה מוכנה ובטוחה. הבחירה במרכז אמירים המרוחק מביתי הייתה כדאית. קרן היא הרבה מעבר לאשת מקצוע מצוינת. רמת המעורבות האישית והאיכפתיות באה מתוך הלב, כמו גם רמת הזמינות. ברור שישנה פה תחושת שליחות ואני מאמינה שבהתמודדות מעין זו כדאי להיעזר באנשי מקצוע.לא פשוט לגשת למהלך כזה. בעבר ידעתי על קיומו אבל בחרתי שלא לבצעו. בדיעבד, אני חושבת שלא משנה מה הכותרת שניתנה לזכאות, כל עוד אני יכולה לקבל את העזרה המגיעה למצבו של הבן שלי, צריך לדעת לקבל !" (ענת אמא לנער בן 15 שקיבל קיצבה מביטוח לאומי)

 

 

כאשר אתם, ההורים, תרגישו פחות תסכול וחוסר אונים, תהיו בטוחים בהחלטות שלכם בנוגע לילדכם, תדעו כיצד לפעול ותפעלו ממקום שלם יותר שמבוסס על ידע, אתם תשדרו את התחושה גם לילדכם שירגיש בטוח יותר, ותהיה לכם הפניות והאנרגיות להשקיע אך ורק בלהעניק לו את האהבה והתמיכה שהוא זקוק להן.
תנו לנו, באמצעות ה"מגדלאור", להיות לכם המשענת הזו, כך שכל המשאבים והאנרגיה שלכם ינותבו לתמיכה בילד לצלוח את האתגרים ויהוו לו עוגן יציב ובטוח לחיות חיים מלאי הצלחות.

לבדיקת זכאות לקצבה ללא עלות לחצו כאן

 *השירות אינו משפטי

 

Migdalor Logo final-small