fbpx

עדות של אמא לילד שקיבל קצבה מביטוח לאומי בזכות תכנית מגדלאור

 

 

"בפעם הראשונה בחיי שראיתי את בעלי בוכה זה היה בביה"ס כשתיארו את הבן שלנו כילד עם בעיות.

כל יום הייתי מקבלת שיחות מהמורה שהבן שלי רב עם החבר הזה, התנהג בצורה הזו, אני הייתי במצב רגשי מאוד קשה, חסרת אונים, בוכה המון, ריחמתי עליו, זה החזיר אותי המון שנים אחורה, לילדה שהייתי, שעשו עליה חרם בכיתה ב'. זה פתח לי את הפצע וזה הפיל אותי. הילד התמודד עם המון קשיים שהשפיעו על החיים שלו, קשיים בלימודים, הפרעת קשב וריכוז, קשיים רגשיים וחברתיים. זו צלקת לכל החיים. הוא לא מספר, לא משתף, ילד עצוב, כבוי, נתקף לעיתים בהתפרצויות זעם. הצוות החינוכי לא ידע איך להתמודד עם זה, וזה רק החמיר את הבעיה. הייתי מורידה אותו כל יום בביה"ס ונוסעת לעבודה בוכה, חסרת אונים, יודעת שאני שולחת אותו למקום שרע לו בו. הרגשתי שאין לי מספיק כלים לעזור, למרות שהשקעתי בו המון, הרבה פעמים על חשבון האחיות שלו, לא היה לי ספק שעלי לעשות מעשה ולפנות אליכם (מרכז אמירים), ואז פגשתי את קרן. (קרן הרוש – מאמנת קוגניטיבית-התנהגותית ומנהלת תכנית מגדלאור במרכז אמירים).

קרן סיפרה לי על מגדלאור, (תכנית שמלווה הורים שיש להם ילדים עם הפרעות קשב וריכוז ו/או בעיות רגשיות וחברתיות במיצוי זכויותיהם מול מערכת החינוך, ביטוח לאומי ומס הכנסה), והאמת, הופתעתי, לא היה לי שום מושג לגבי הזכויות שמגיעות לו בביטוח לאומי או במס הכנסה, ולא האמנתי לשנייה שאני אזכה ואקבל כסף, אבל קרן הציגה את הדברים כל כך בביטחון שאמרתי שאבדוק את הנושא. ואכן בדקתי, אפילו נפגשתי עם נציגה של "ליבנת פורן", חברה למיצוי זכויות, שהסתכלה על המסמכים, אך אמרה שאין סיכוי שנקבל קצבה. למרות זאת, משהו בי אמר לי ללכת אחרי קרן ולהגיש תבייעה. היו רגעים שאמרתי לעצמי שחבל על הימים שאני לוקחת חופש, שום דבר לא ייצא מזה. פשוט לא היה נראה לי הגיוני שמישהו ייתן לי כסף על זה שהבן שלי עם הפרעת קשב וריכוז,

יש כל כך הרבה ילדים עם הפרעת קשב שלא מקבלים כסף.
היום אני מבינה שהסיבה לכך שהם לא יודעים שמגיעות להם זכויות...

  

 כשראיתי שהכסף נכנס הייתי בשוק!

יש המון הורים במצב קשה, שנמצאים בצומת דרכים מול בית הספר, שמיואשים מהריצות לאנשי מקצוע, מהטיפולים התרופתיים. אני באופן אישי עברתי המון תרופות והמון טיפולים עם הבן שלי ומבחינה כלכלית זה היה קשה מנשוא. התרופות והטיפולים מאוד יקרים, קשה מאוד לעמוד בזה כלכלית.

 

לבדיקת זכאות לקצבה ללא עלות לחצו כאן

  *השירות אינו משפטי

  

מה שהיה לי טוב עם מגדלאור זה שהתוכנית עושה קיצורי דרך בתהליך הקשה הזה, מקלה על ההורים. במגדלאור הודרכתי בדיוק איזה מסמכים להביא כדי להכין את התיק לוועדה, ירדנו לרזולוציה מאוד נמוכה מה בדיוק צריך שיהיה בתיק התביעה, הונחיתי איך להציג את הדברים בוועדה, איך לתווך את הוועדה לבן שלי. קרן התעסקה בכל הצד הבירוקרטי והטופסיאדה שהיינו צריכות למלא, קיבלתי ליווי בכל הפן הרגשי מבחינת הקושי לבקש קצבה מביטוח לאומי, והכי חשוב למדתי לראות מה אני כן מקבלת בסוף, ואני מקבלת כסף, כסף שעוזר לטפל בילד שלי. הילדים האלו עולים המון כסף, ולבד זה כמעט בלתי אפשרי להשיג את הקצבה.

במגדלאור מבהירים את הדרך, עם המון סבלנות ורגישות,
וצריך סבלנות בתוך התהליך, לא רק לילד, אלא גם לי כהורה ולבעיות שלי.

בכלל, אני חושבת שמה שהחזיק אותי בכל התהליך הזה היו הליווי והתמיכה של קרן. קרן היא אישיות כזאת מחבקת ואוהבת, כל כולה רוגע ואמונה ומשדרת אופטימיות כל הזמן. היא מאוד עודדה והרימה אותי כשהייאוש השתלט, גרמה לי לראות את הטוב, את האור. היו כמה פעמים שרציתי לפרוש, אך היא לא וויתרה לרגע, ותמיד הייתה עם הניצוץ הזה בעיניים, היא כל כך אוהבת ומאמינה במה שהיא עושה, זו מתנה לקבל בחיים.

קרן עזרה גם לי וגם לבן שלי להגיע לדרך הזו של האושר

הליווי, התמיכה וההדרכה שלה כל כך חשובים בתהליך הזה, לא הייתי עושה את זה לבד, כי יש צורך בתמיכה הזו, שמישהו יהיה שם לצידך. בנוסף לזה, ידעתי שהיא גם מקצועית ורציתי להגדיל את הסיכויים שלי לזכות בתביעה.

ללא מגדלאור אני לא חושבת שהיינו בכלל זוכים! 

 אני זוכרת שחברה שלי שאלה אותי: למה את הולכת למרכז אמירים ולא לעורך דין? עורך דין יוציא לך יותר כסף... ולמה לא הלכתי לעו"ד? משהו במגדלאור בכלל ובקרן בפרט גרם לי להישאר. אפילו לא שאלתי ולא ביררתי, ידעתי שאם אני עושה את זה – אני עושה את זה רק באמירים. ידעתי גם שעו"ד ייקח לי הרבה יותר כסף, כך שהייתי מקבלת את אותו סכום, רק משלמת יותר. אפילו לא שאלתי על עו"ד כי צריך רגישות לתהליך הזה, ובעיניי לעורכי דין אין רגישות, עורך דין הוא מישהו מאוד בירוקראטי, ראש בקיר, לא מדובר פה על פציעה פיזית, מדובר פה על פציעה נפשית, על תהליך שעוברים.

הורים כמוני חווים כאב גדול מאוד ומרגישים פצועים נפשית.
במצב הנפשי הקשה שהייתי, הייתי זקוקה גם לתמיכה רגשית.

תמיד וויתרתי על עצמי בשביל הבן שלי, כל הכסף הלך לטובת הטיפולים והתרופות שלו. היום, אחרי שזכינו בתביעה וקיבלנו 16,700 ₪ קצבה רטרואקטיבית על השנה הקודמת, אני יכולה לתת לילד שלי כל טיפול שהוא זקוק לו, בנוסף, אני יודעת שיש את הכסף שנכנס מביטוח לאומי בכל חודש. ה-1250 ₪ האלו בחודש מסירים את השיקול הכלכלי מהמשוואה, וגם קיבלנו החזר של 2 נקודות זכות ממס הכנסה רטרואקטיבית ובכל שנה ! אז כל הכסף שאני מקבלת זה עבורו ומשפיע לטובה על כולנו. הילד השתפר רק בזכות הטיפולים האלו".

מבחינתי, הדבר החשוב ביותר הוא שהילד יהיה שמח ומאושר
והיום בזכות מגדלאור יש לי אפשרות אמיתית לתת לו את הטיפול הטוב ביותר.

 

 

 

 למידע אודות תוכנית מגדלאור 

 לעדויות נוספות  

 

 

לבדיקת זכאות לקצבה ללא עלות לחצו כאן

  *השירות אינו משפטי

 

 Migdalor Logo final-small