מבחן BRC

 

כגוף הפרטי החלוץ בתחום האבחון והטיפול באזור מודיעין, אנחנו, במרכז אמירים, מקפידים להתעדכן בכל השיטות המדעיות החדשות בתחום, ולשלב אותן בפעילותנו. כפועל יוצא, אנחנו מציעים ללקוחותינו מגוון מבחנים ממוחשבים לאבחון תפקודי הקשב, גם מבחנים הנחשבים חדשים יחסית בתחום ויחודיים מסוגם בעולם, כמו מבחן BRC.                                                                            

אז מהו בעצם מבחן BRC?                                                                              

BRC היא מערכת ממוחשבת, המופעלת באמצעות מסך מגע, והמציגה באופן מקיף, מדוייק, אובייקטיבי ומהימן את הפרופיל הקוגניטיבי של הנבדק בתחום תפקודי הקשב בהשוואה לנורמה, על-פי גיל, מין ושנות לימוד. כך, מסייעת המערכת לאבחן קיומה של הפרעת קשב ולקבוע את מידת החומרה שלה. 
בין התפקודים הנבדקים במסגרת מבחן BRC: תפקוד סנטו-מוטורי, הערכת זמן, זמן תגובה, זיכרון מילולי (זיהוי ושליפה), זיכרון מיידי, זיכרון לטווח ארוך, זיכרון ויזואלי מרחבי, קשב מתמשך, הסטת קשב, יכולת הבחנה בין מסיחים, תפקודים ניהוליים, יכולת ויסות עצמי, למידה מטעויות ויכולת תכנון וארגון.

  • הייחודיות של הבדיקה קשורה לעובדה שהיא מספקת מידע על כל אחת מהפונקציות עליהן מתבססת יכולת הקשב (קשב מתמשך, קשב סלקטיבי, הכוונת קשב, פונקציות ניהוליות).
  • היתרון שלה הוא ביכולת להרחיב ולהעמיק את המידע שנמצא בידי הקלינאי (נוירולוג, פסיכיאטר, רופא ילדים או פסיכולוג) לגבי נקודות החולשה ונקודות החוזק של הנבדק, ולתרום לגיבוש ההחלטות העתידיות שיתקבלו לגבי הטיפול בהפרעה.

 
כמה פרטים טכניים על אודות הבדיקה ועל האופן בו היא מתבצעת במרכז אמירים:

  • האבחון מתאים לילדים ולבוגרים, מגיל 8 ואילך שכבר רכשו את מיומנויות הקריאה וההבנה.
  • אורך הבדיקה נע בין שעה לשעה ורבע.
  • 48 שעות לאחר הבדיקה מתקבלים הממצאים (תוצאות המבחן נשלחות לניתוח באוסטרליה), המועברים לד"ר אריאלה עילם, נוירו-פסיכולוגית שלנו באמירים, לצורך בחינת התוצאות וכתיבת דו"ח פענוח.
  • עם קבלת הממצאים אנחנו מתקשרים למשפחה. במידה והממצאים אינם תקינים, אנחנו ממליצים לבצע את הבדיקה פעם נוספת עם ריטלין, על-פי מינון שקובע הנוירולוג שלנו, ד"ר ירון דגני.
  • את הריטלין מספק מרכז אמירים, ובכך נחסך מהלקוחות להגיע לרופא המשפחה כדי לקבל מרשם לתרופה לצורך ביצוע הבדיקה פעם שנייה.
  • הנבדק מגיע לבצע את הבדיקה פעם שנייה. לאחריה, ד"ר עילם מוציאה פעם נוספת פענוח, שהוא מאוד מפורט וידידותי לקריאה, והכולל המלצות לגבי ההמשך.
  • כל מפעילי הבדיקה במרכז אמירים הם אנשי מקצוע, בעלי היכרות מעמיקה עם התחום של לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, ולא מפעילים טכניים שמכירים את מערכת ה-BRC בלבד.

 
לא על ה-BRC לבדו

על אף שהבדיקה מספקת מידע מקיף על תפקודי הקשב היא מהווה כלי עזר בלבד, ולא ניתן להתבסס רק עליה כדי לקבוע אם הילד סובל מהפרעת קשב. אנחנו במרכז אמירים מאמינים כי כדי לקבוע באופן מקצועי ומדויק אם לילד יש בעיות קשב וריכוז חשוב מאוד, לצד בדיקת BRC, לבצע גם בדיקה קלינית, בחינה של התנהלותו האקדמית והחברתית של הילד בבית הספר והסתכלות על עולמו הרגשי.

 

לאמירים הסדר תשלום עם קופת חולים מאוחדת עבור מבוטחי מאוחדת שיא.

 

לפרטים נוספים וקביעת תור צרו איתנו קשר