רוצה להתאוורר מהילדים? קבלי 5 רעיונות לבילוי כיפי שלך עם עצמך...

 

החופש הגדול בעיצומו, והזמן האינטנסיבי עם הילדים הנפלאים שלך, ודאי יעורר צורך עז גם להתאוורר מהם קצת. את אוהבת אותם בלב ובנפש, אבל לבלות איתם כל יום, כמעט כל היום, יכול להיות גם, באופן טבעי ומובן, קצת מתיש וסוחט. ככל שתדעי לזהות בצורה מדויקת יותר מתי את כבר מותשת, וככל שתתני לעצמך מענה מיידי יותר לצרכים שלך (כלומר, תצאי להתאוורר בדיוק כשצריך, ללא דיחוי), כך גם תהיי אמא פנויה יותר לילדים, פחות מתוסכלת, יותר סבלנית ויותר אוהבת. במילים אחרות, אם קשה לך לקחת פסק זמן מהם, חשבי על כך שבסופו של דבר, זה לגמרי לטובתם. מה תעשי בזמן שפינית לעצמך? הנה כמה רעיונות שייתנו לך השראה.


הירשמי לחוג
תמיד רצית להירשם לחוג ואף פעם לא מצאת הזדמנות טובה לכך? אז בדיוק עכשיו, כשאת מרגישה שזה קצת טו מאצ' בשבילך ושאת חייבת לצאת מהבית, בלעדיהם, כנסי לאינטרנט, עברי על רשימת החוגים שמוצעים במקום מגורייך ומצאי את החוג שבו חשקה נפשך. הרשמה לחוג, שכרוכה בתשלום מראש ובמחויבות, תבטיח, שגם אם קשה לך מאוד להיפרד מהם, את בכל זאת תעשי את זה, ואפילו תיהני מזמן עם עצמך שיעשה לך טוב.

צאי להליכה
אין כמו לצאת החוצה, לנשום אוויר צח, להפעיל את הגוף ולהניע את השרירים. הליכה בחוץ תאפשר לך לתפוס כמה ציפורים במכה: גם להתנתק קצת מהילדים וגם לטפח את הגזרה ולהשקיע בחוסן הפיזי שלך. תוך כדי גם תוכלי קצת לסדר את המחשבות ולתכנן את השבוע הצפוי לך, והרי לך ניצול זמן נפלא, שבסיומו תחזרי לילדים עם כוחות מחודשים.

שבי בבית הקפה האהוב עלייך
קחי איתך ספר ביד וצאי לבית הקפה האהוב עלייך, שגם נמצא לא רחוק מהבית. את יכולה לפנק את עצמך בארוחה טובה ומזינה או סתם להזמין כוס קפה- הכי חשוב שפשוט תצללי אל תוך הספר שכבר מזמן תכננת להתחיל לקרוא, אך לא הצלחת למצוא את הטיימינג המתאים לעשות זאת.

נשמי!
לכל אחד ואחת מאתנו יש סוגיה בלתי פתורה, דבר מה שגורם לתחושת תקיעות בחיים, עניין שמציק או חוויות מן העבר שממשיכות לרדוף גם בהווה ולצוץ, פתאום ככה, באופן בלתי מתוכנן.
אם יש משהו שמפריע לך, דפוס התנהגותי מעכב, חלום שאת רוצה להגשים ולא מצליחה או אם יש לך תחושה כללית של חוסר שביעות רצון מהחיים- פסק הזמן מהילדים הוא הזמן האידיאלי לעבוד על כך, וטכניקת הריברסינג, המבוססת על הנשימה המעגלית היא הדרך המיטבית לחולל את השינוי בו את מעוניינת. שורה תחתונה, דווקא כשאת צריכה אוויר מהילדים, זה הזמן להכניס אוויר לגוף ולנשום כדי לנקות אותו, לשחרר משקעים מן העבר ולהתמיר את חייך.

פנקי את עצמך בבית
אם לא מתחשק לך לצאת מהבית, אם לא בא לך לבזבז כסף, ואם את רק צריכה פינה קטנה של שקט, הרחק מהכרך הסואן ומהמולת היומיום, תמיד תוכלי לכייף עם עצמך בבית. בקשי מבעלך לצאת עם הילדים או לקחת אותם לסבתא לכמה שעות טובות ונצלי את הפסיליטיס שהבית מעמיד לרשותך כדי לעשות קצת פאן עם עצמך. בלי באמבטיה, צפי בסרט שכבר מזמן רצית לראות או שבי במרפסת ופשוט "תהיי"- לא משנה מה תעשי, העיקר שזה יעשה לך טוב ויאפשר לך לנוח ולהירגע.