לפתוח את כיתה א' ברגל ימין

כל מה שרציתם לדעת על הכנה לכיתה א'

הכניסה של הגוזלים שלנו לכיתה א' היא שלב משמעותי בחייהם, שאינו תמיד פשוט עבורם. המעבר מ"חממה" עוטפת, שבה הם היו מורגלים משך רוב שעות היום לשחק, למסגרת לימודית פורמלית, ממוסדת והישגית הוא מורכב, גם אם הם לומדים בחט"צ ומכירים באופן עקרוני את המורה והסביבה. השינוי הוא לא תמיד קל. על מנת לאפשר "נחיתה רכה" יותר לילדיכם, מציע מרכז אמירים קורס מוכנות לקראת כיתה א'.

 

מהו קורס מוכנות לכיתה א'?

קורס המוכנות לכיתה א' מורכב מפעילויות חוויתיות ומעשירות, שמטרתן לטפח את מיומנויות היסוד הנדרשות בעת המעבר לכיתה א', כגון: פיתוח התפיסה החזותית, תיאום עין-יד ופיתוח תפיסה שמיעתית, פיתוח השפה כהכנה לקראת הקריאה, פיתוח הצד המוטורי כהכנה לכתיבה ומוכנות לקראת לימודי חשבון. מעבר לפן הדידקטי, מתמקדת התכנית גם בהטמעת הרגלי עבודה ולמידה נכונים, בפיתוח יכולת לעבוד בקבוצה, בפיתוח הכישורים החברתיים-הרגשיים ועוד. דרך דגים, בובות, משחק וכיבוד מתנסים הילדים בכל חושיהם ולומדים לפתור בעיות, להביע את רגשותיהם, להיות חברים בקבוצת בני גילם ולחוות עימם חוויה משותפת. 
יש לציין בהקשר זה, כי מפגשי המוכנות לקראת כיתה א' לא נועדו להניע את הילדים להישגים, לעודד אותם למצויינות או לצמצם פערים כאשר לילד אין הבשלות הנדרשת ללמידה בית ספרית. מטרת תכנית ההכנה לקראת כיתה א' היא לרכך את הכניסה לכיתה א', לתת לילדים הזדמנות להכיר את הכלים להם הם יזדקקו עם הכניסה לבית הספר, לסייע להם בגיוס כוחות ולעורר את המוטיבציה שלהם לקראת השינוי הצפוי להם.

 

נותרו מקום אחד בקורס הקרוב, הבטיחו את מקומכם, הרשמו עכשיו!

 

מוכנות לכיתה א, הכנה לכיתה א

 

כמה פרטים נוספים על קורס מוכנות לכיתה א'

  • תכנית המוכנות לכיתה א' מועברת על-ידי מורה להוראה מתקנת, ומתקיימת בקבוצות מצומצמות של עד שישה ילדים, כך שכל ילד ירגיש עטוף ומוגן, ובאופן שבו צרכיו של כל ילד יקבלו ביטוי ומענה הולם.
  • הקורס נפתח מידי שנה בתחילת חודש פברואר או מרץ ומסתיים בסוף יוני. המפגשים מתקיימים פעם בשבוע, למשך 45 דקות כל מפגש.
  • בשל כמות הפניות הרבות שמגיעה אלינו, אנו במרכז אמירים מציעים קורס מוכנות לכיתה א' במתכונת מקוצרת, המתקיימת במהלך חודש יולי בלבד. התכנית המקוצרת כוללת מפגשים המתקיימים פעמיים בשבוע, כאשר אורך כל מפגש הוא שעה וחצי.
  • הקורס מתקיים במרכז אמירים במודיעין-מכבים-רעות.


מה מייחד את קורס המוכנות לקראת כיתה א' שמציע מרכז אמירים?

  1. קורס המוכנות לכיתה א׳ של מרכז אמירים הוא הותיק במודיעין-מכבים-רעות, ומועבר בהצלחה רבה מזה 23 שנים! 
  2. הקורס פותח ע״י נאוה סלור, מנהלת מרכז אמירים, ועושה שימוש בדמויות שובות-לב שמלוות את הילדים בתהליכי הלמידה. בקורס לומדים באמצעות משחקים, דגים, סיפורים ועוד - כל הכלים האלו מכווננים לסייע לילדים להתרגל אל תהליך הלמידה ולהטמיע את הנושאים הנלמדים בדרך נעימה ומעניינת. 
  3. מנחת קורס ההכנה לכיתה א׳ היא מורה מנוסה להוראה מתקנת, בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד לגיל הרך ומנתחת התנהגות, בעלת נסיון עשיר כגננת במשרד החינוך, מיומנת בהקניית הקריאה והכתיבה לתלמידים מגן ועד תיכון ובעלת נסיון עשיר בהוראת תלמידים המתמודדים עם קשיי קשב וריכוז ולקויות למידה.
  4. אנחנו מקיימים קשר שוטף עם ההורים, ודואגים לעדכן אותם בתהליך שעבר הילד. בנוסף, לקראת סוף התהליך מתקיימת פגישת משוב של מנחת התכנית עם ההורים.
  5. אנשי המקצוע הרבים במרכז אמירים מייעצים ומלווים את קורס ההכנה לכיתה א׳.
  6. אנו באמירים מאמינים שיש לתת לכל ילד הזדמנות להשתמש במיומנויות בהן הוא שולט היטב תוך ביסוס וחיזוק היכולות בהן הוא מתקשה, כך שהוא יוכל להתוודע אל הצדדים החזקים שלו, לחוות הצלחה ולפתח ביטחון עצמי ותחושת מסוגלות.

 

 


בשל המצב, קורס מוכנות לכיתה א' לא יחל ב-16.3.20 כמתוכנן
ויחל מיד ברגע שיישתנו ההנחיות
נותר מקום 1 אחרון בקורס
 
15 מפגשים בימי שני בין השעות 16:30 - 18:00
הבטיחו את מקומכם, הרשמו עכשיו!

 

למידע והרשמה מלאו פרטיכם בטופס הבא