איך לפתוח נכון את הבוקר אחרי החופש הגדול? 7 טיפים שיעשו לך את היום

 

החופש הגדול עוד רגע מסתיים, החזרה לשגרה נראית קרובה יותר מתמיד, ועבור הורים רבים בדיוק בנקודה הזו עולים לא מעט חששות: כשהילדים היו בחופש, ההתארגנות לעבודה הייתה הרבה יותר פשוטה, אבל איך היא תתנהל מעכשיו, כשצריך גם לארגן את הילדים, להכין להם סנדוויצ'ים, לצאת מהבית בזמן ולהסיע אותם לגן ולבית הספר? אם שכחתם, אחרי החופשה הארוכה הזו, כיצד לנהל שגרת בוקר מוצלחת, כזו שתאפשר לכם לפתוח את היום עם אנרגיות טובות, קבלו רענון קצר. במיוחד בשבילכם אספנו כמה טיפים לבוקר טוב.

 

לקום לפני הילדים כדי לגלות את השקט של הבוקר

כדאי לקום לפני זמן הקימה אליו הורגלתם במהלך החופשה של הילדים. בבוקר שגרתי, שבו גם הילדים צריכים להיות מוכנים לבית הספר, הזמן המקודש ביותר, שבו תספיקו יותר, הוא כאשר הם עדיין ישנים. בזמן הזה תוכלו ליהנות בשקט מהקפה של הבוקר, להכין את הסנדוויצ'ים לבית הספר ולהתחיל להעיר אותם בנינוחות ובלי עצבים אל בוקר חדש.

coffee

להרגיל את הילדים להיות עצמאיים יותר בבוקר

אם הילדים יתרגלו לקום לבד בבוקר ולהתארגן בעצמם, מבלי שתצטרכו להזכיר להם, להעיר אותם, לשלוח אותם לצחצח שיניים ולהורות להם להתלבש- ייחסכו מכם לא רק זמן יקר, אלא גם לא מעט מתחים. אם הילדים שלכם גדולים מספיק להתלבש לבד ולצחצח לבד שיניים, אין שום סיבה שלא תעודדו אותם לגלות עצמאות ולהתארגן בעצמם מבלי שתצטרכו 
לשבת להם על הראש. 

 

השינוי הזה יכול לקחת זמן, אבל שווה בהחלט להשקיע בכך, כי זה ישתלם גם לכם וגם לילדים, שירגישו עצמאיים יותר, בוגרים יותר, מסוגלים יותר ופחות תלויים בכם.

 

לנצל את הערב כדי להתכונן לקראת הבוקר שלמחרת

הטעות הגדולה ביותר שיכולה לשבש באופן מוחלט את הבוקר היא לא להנחות את הילדים להתארגן לבית הספר ערב לפני. בחירת הבגדים, סידור התיק והכנת כל המחברות- אין שום סיבה שזה ייעשה ברגע האחרון.
כאשר ההתארגנות תתבצע בערב לפני, היא תהיה נינוחה ורגועה יותר, הילדים, סביר להניח, לא ישכחו שום דבר חשוב בבית, וכל הבוקר יתחיל בצורה הרבה יותר שפויה.
באותה נימה, רצוי שגם אתם תתכוננו כבר בערב לקראת היום שלמחרת. סדרו את לוח הפגישות שלכם, חשבו מראש מה תלבשו ומה תכינו לילדים לארוחת בוקר וארגנו רשימה של כל המטלות הממתינות לכם ביום שלמחרת. כך תוכלו לקום עם ראש נקי יותר על הבוקר ולפתוח אותו ברגל ימין.
 

לעודד את הילדים להתקלח על הבוקר

מומלץ לעודד את הילדים להתקלח על הבוקר. מקלחת היא מעוררת וממריצה, היא מטעינה את הגוף באנרגיה, היא מצננת והיא פשוט דרך נפלאה להתחיל את הבוקר בצורה רגועה יותר, לאחר שריחות השינה נשטפו מעלינו. אם לילדים יש קשיי קימה, אם לוקח להם זמן להתעורר או אם הם לא טיפוסים של בוקר- מקלחת תהיה פתרון נהדר שימנע הרבה מתחים ועצבים.

לנשום (ביחד או לחוד) כדי להרגיע

תרגילי נשימה הם דרך נהדרת להכניס איזון ונועם אל בוקר, שבימים כתיקונם הוא עמוס, לחוץ ומלא מתחים וצעקות. לנשימה יש אפקט מרגיע ומאזן, היא מנקה רעלים מהגוף שלנו ואם תפתחו איתה את הבוקר, היא תחולל פלאים. עם רגע הקימה, קחו לעצמיכם כמה דקות כדי לתרגל נשימות מלאות ועמוקות.
התיישבו על המיטה או בכל פינה אחרת בבית שבה יש לכם שקט, שאפו פנימה אוויר ומלאו בו את הבטן, נסו לנפח אותה עד כמה שאפשר, והוציאו את האוויר החוצה. חזרו על התרגיל הזה לפחות 20 פעמים כדי ליהנות מאותו אפקט מרגיע. אנחנו מאוד ממליצים לעודד גם את הילדים לעשות תרגילי נשימה על הבוקר או אפילו לתרגל נשימות בהרכב משפחתי.

לסנן רעשים מיותרים

הימנעו מלפתוח את הבוקר עם המכשיר הסלולרי, הטלוויזיה או העיתון. כל מה שיכול להכניס לכם רעש נוסף אל תוך הראש הוא מיותר, על אחת כמה וכמה בשעות הבוקר, שעבור רבים מאיתנו פירושן חיפזון ושאגות על הילדים שלא מתארגנים מספיק מהר. יש לכם כבר מספיק דאגות ומחשבות להתעסק איתם ואין צורך שתוסיפו לרשימה עוד רעש וצרות של אנשים אחרים.

להודות על מה שיש

בזמן שאתם מכינים את הקפה של הבוקר, את הכריכים של בית הספר או אפילו בזמן המקלחת, הודו על כל הדברים הטובים והנעימים שיש לכם בחיים: הילדים המקסימים, הבית המשפחתי והחמים שלכם, בן/בת הזוג האוהבים, החברה הטובה והמפרגנת, השמש המלטפת ועוד ועוד- ההודייה מטעינה את הגוף והנפש בהמון אנרגיה חיובית והיא תעשה לכם טוב על הבוקר.

shutterstock 216486085