בוחרים פסיכולוג? עצות מנצחות בדרך אל הפסיכולוג המתאים לכם

התאמה אישית של הפסיכולוג למטופל יכולה להשפיע במידה רבה על התהליך הטיפולי. אם כבר הגעתם לידי החלטה שאתם זקוקים לטיפול פסיכולוגי, אך אינכם בטוחים כיצד לבחור פסיכולוג מתאים, קבלו כמה טיפים שיעזרו למצוא את הפסיכולוג שייתן מענה מיטבי לצרכים ולדרישות הטיפוליות שלכם.

לקבל המלצה מבני משפחה או חברים
רצוי להתחיל את החיפושים בהתייעצות עם חברים, ולקבל מהם המלצה לפסיכולוג. אנחנו חיים בעידן פתוח וליברלי יותר, שבו פנייה לטיפול פסיכולוגי הופכת יותר ויותר פופולארית ולגיטימית. אין סיבה שתתביישו לשתף את החברים הקרובים או את בני המשפחה בכך שאתם מחפשים פסיכולוג. סביר להניח, שאתם תמצאו מהר מאוד בסביבה הקרובה שלכם מישהו שכבר נעזר בפסיכולוג, ואם הייתה לו חוויה חיובית והוא קיבל מענה משביע רצון, אין סיבה שאתם בעצמכם לא תפנו אל אותו פסיכולוג כדי להיעזר בשירותיו. יחד עם זאת שימו לב, אם הדוד שלכם עדיין מטופל אצל אותו הפסיכולוג שעליו הוא המליץ לכם, כדאי בכל זאת להמשיך לחפש. לפעמים הידיעה, שגם אתם וגם הדוד שלכם יושבים אחת לשבוע על אותה ספת טיפולים יכולה להסב אי נוחות, דבר שיפגע במהלך הטיפול. שורה תחתונה, אם אתם מקבלים המלצה מחברים, וודאו, כי הם כבר סיימו את התהליך הטיפולי, זאת לטובת כל הצדדים המעורבים בדבר.

לבחור פסיכולוג לפי תחום ההתמחות שלו
חשוב, כמובן, לבחור פסיכולוג לפי ההתמחות שלו, כדי שהכלים בהם הוא משתמש והניסיון הטיפולי שלו יקדמו את המטרות שלכם. כך למשל, אם כבר הייתם בטיפול פסיכולוגי שנתיים, ואתם מרגישים היום, שאתם זקוקים לטיפול שמבוסס פחות על שיחות, אלא יותר על הצפת רגשות שנתקעו בגוף כתבניות רגשיות, טיפול ממוקד גוף יתאים לכם יותר. אם אתם נמצאים בשיאו של משבר במערכת היחסים, רצוי לפנות לפסיכולוג שהוא מטפל זוגי, המתמחה ביחסים בתוך המשפחה, ואם אתם מחפשים פסיכולוג שיסייע לילדכם להתמודד עם החרדות שלו, חשוב לפנות למטפל שיש לו ניסיון בעבודה עם ילדים.

פסיכולוג או פסיכולוגית?
שאלו את עצמכם האם אתם מעדיפים פסיכולוג או פסיכולוגית. במסגרת טיפול פסיכולוגי אתם עתידים לגעת בקשיים הגדולים ביותר בחייכם ובמקומות עדינים בנפשכם, וכדי שתרגישו כמה שיותר בנוח להיחשף באופן כמה שיותר מעמיק, עליכם לקחת בחשבון את ההעדפות שלכם בכל הנוגע למין של הפסיכולוג. ישנם גברים שירגישו יותר נוח מול פסיכולוג שהוא גבר, וישנם שיעידפו דווקא מטפלת מהמין השני ולהיפך.

האם הפסיכולוג קרוב אליכם מבחינה גיאוגרפית?
רצוי לקחת בחשבון גם את המיקום הגיאוגרפי של הקליניקה. כמובן, להיעזר בפסיכולוג טוב שווה לבלות גם שעה בדרכים, אך מומלץ שהמרחק הגיאוגרפי לא יהיה רב מידי. אם תצטרכו לצלוח יותר מידי פקקים בדרך אל כסא הטיפולים, כל הפרוצדורה הלוגיסטית עשויה להעיב על התהליך הטיפולי ולסבך אותו, ובמקום שהטיפול יקל עליכם, הוא יהפוך להיות מעמסה. מעבר לכך, עלותו של טיפול פסיכולוגי אינה מבוטלת, ואם תוסיפו לכך גם הוצאות נסיעה גבוהות, כל הסיפור כבר עשוי להרגיש לכם כעול כלכלי רב מידי.

לקבל חוות דעת והמלצה מאנשי מקצוע במרכז הטיפולי
אם אתם עדיין מתקשים להחליט, מתלבטים, מרגישים אובדי עצות ולא בטוחים שהבחירה שאתם מבצעים היא נכונה, לפעמים הדרך הטובה ביותר להכריע, היא להרים טלפון למכון או למרכז טיפולי המציע שירותים פסיכולוגיים, כדי לקבל עצה מקצועית. אנחנו במרכז אמירים משקיעים מחשבה רבה במציאת המטפל הנכון והמתאים ביותר לפונה, כך שהאחרון יוכל להפיק את המקסימום מהתהליך הטיפולי וליהנות מהתוצאות הרצויות במהירות רבה יותר. אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם, לתת עצה, להקשיב לכם, וללכת אתכם יד ביד בדרך אל מציאת הפסיכולוג, שייתן את המענה המרבי והמיטבי.

 

צרו איתנו קשר ונשמח לספר לכם על הפסיכולוגים שלנו!