fbpx

לקחת את הילדים לבית הספר, לשרוד עוד יום עבודה ארוך ועמוס משימות, לחזור הביתה לילדים ולוודא שהם מקבלים מענה לכל צורך, השבתות העמוסות במשפחה ואירועים, הגינה שיש לתחזק, מטלות הבית וכל החשבונות שצריך לשלם- רבים מכם בטח יסכימו, שאנחנו נמצאים בסוג של מירוץ נגד הזמן. בתוך מירוץ כזה, רבים מאיתנו חווים לחץ ומתח, שאנחנו הרבה פעמים מוציאים על האנשים שאנחנו הכי אוהבים, בין אם זה בן/בת הזוג (מכירים את הריב הנצחי סביב הוצאת הזבל או שטיפת הכלים?) או הילדים, אנחנו לא תמיד סבלניים, דברים קטנים יכולים להקפיץ אותנו, והמחשבות מתרוצצות בראש כמו רכבת הרים, ומייצרות כאוס רב יותר, אז מה עושים?

אם בא לך רגע לקחת הפסקה מהטירוף הזה, לעצור, ולהתחיל ללמוד ליהנות מהרגע ולהפיק יותר מהחיים- קורס המיינדפולנס יכול להיות הפתרון המושלם עבורך.

 

רוצה לשמוע פרטים נוספים?

button  

2

 

מה זה מיינדפולנס?

מיינדפולנס (Mindfulness), או בעברית מודעות קשובה, היא תרגול שמבוסס על הפניית תשומת לב מודעת ומכוונת לרגע הנוכחי, מתוך גישה של פתיחות, קבלה והיעדר שיפוטיות. זהו תרגול של התמקדות בחוויה המיידית, דרך הכוונת הקשב אל המתרחש בהווה, ברגע הזה, בדגש על הנשימה, על המחשבות, על תחושות הגוף ועל הרגשות. תרגול המיינדפולנס הוא, בעצם, הדרך להגיע למצב של 'מיינדפולנס', מצב של נוכחות מלאה בהווה, של בהירות או של מעין סוג של "ריק" בתודעה. זהו המצב ההפוך למצב הטייס האוטומטי, שבא לידי ביטוי בביצוע פעולות שגרתיות, מבלי לשים לב שביצענו אותן, מכיוון שבאותו רגע שבו ביצענו אותן, היינו שקועים במחשבה, ונכנסנו אליה כל כך עמוק, עד שפספסנו את מה שקרה באותו הרגע (הפעולה שביצענו). אם קרה לכם ששכחתם את כרטיס האשראי בכספומט או שחיפשתם את המשקפיים כשבעצם הם היו לכם כל הזמן על הראש- אתם בטח מבינים עד כמה אוטומטית יכולה ההתנהלות שלנו להיות. מצב של מיינדפולנס הוא מצב של קשב ממוקד יותר, הגוף שליו יותר והבהירות החושית מובילה להבחנה בפרטים קטנים, בעושר ובמגוון של כל חוויה.

מה לומדים בקורס מיינדפולנס?

 • למקד את הקשב ברגע הזה, רגע ההווה, תוך דגש על תהליך הנשימה, התחושות הגופניות והרגשות שמתעוררים במסגרת התרגול.
 • להפסיק להיאחז במחשבות על ידי קבלת מחשבה באופן בלתי שיפוטי ואי הזדהות איתה.
 • טכניקות הרפייה

 

nava-minfulness-SMALL

כיצד יכול תרגול מיינדפולנס להשפיע באופן חיובי על איכות חייכם?

הכלים שתרכשו במסגרת התרגול יסייעו לכם:

 • להתמודד באופן יעיל יותר עם חרדה, מתח ולחץ או חוסר וודאות ולטפח רוגע ואיזון נפשי-רגשי.
 • להיות סבלניים יותר.
 • לשפר את מערכות היחסים שלכם עם היקרים לכם, ובכלל את התקשורת הבין-אישית.
 • ללמוד להיות קשובים יותר לעצמיכם, לרצונות שלכם ולמה שבאמת מתאים לכם.
 • להתחבר לחוזקות שלכם, להיות פחות נוקשים וביקורתיים עם עצמכם וללמוד לאהוב את עצמיכם יותר.
 • לגלות שהחיים עשירים יותר מכפי שחשבתם ושהשמיים הם הגבול מבחינת ההזדמויות שעומדות בפניכם.
 • להתנהל פחות מתוך פחד וללכת יותר "עם הלב", כך שתוכלו להרגיש נועזים יותר.
 • לפתח עמדה רכה ומקבלת יותר כלפי אירועי החיים.
 • לפתח מודעות עצמית גבוהה יותר.

 

 

על המנחה - נאוה סלור

 

nava- Venashamtנאוה סלור - מייסדת ומנכ"לית "מרכז אמירים". מטפלת קוגניטיבית- התנהגותית (CBT), מעבירה סדנאות וקורסי עומק בריברסינג ובמיינדפולנס. "אירועי החיים הביאו אותי להיכנס פנימה, לתוכי, לעצמי, ללמוד מי אני באמת מתחת לשכבות הריצוי שהתעבו אצלי עוד ועוד. למעלה מעשור אני מטפלת בנשים, בגברים, במתבגרות, במתבגרים ועוזרת להם לצלוח את המשברים וההתמודדויות שלהם, ומסייעת להם ליצור חיים איכותיים, מאושרים עם בריאות בתדר גבוה".

 

לאתר של נאוה סלור

 

 

קורס מיינדפולנס יכול להיות עבורכם בבחינת אירוע משנה חיים, ושהמיומנויות שתרכשו במהלכו הן מתנה לחיים, שתסייע לכם להפיק מהם יותר, לשפר את איכות חייכם ולהרגיש טוב יותר באופן כללי.

*קורס מיינדפולנס מורכב מתרגולים ומשיעורי בית (תרגול עצמי ביתי) ומבוסס על קשר שבועי עם מנחת הקבוצה לצורך דיווח, תמיכה והעמקת התרגול.

 

 

 

סדנת נשימיינדפולנס חווייתית תתקיים ב:

28.6.24 יום ו' בשעה 11:30 - לא נותרו מקומות

31.7.24 יום ד' בשעה 19:30 - נותרו 5 מקומות

לאחר מכן יהיה ניתן להמשיך לקורס מעמיק: 
קורס "נשימיינדפולנס" בן 8 מפגשים 

החל מה- 14.8.24 

 

 

רוצה לשמוע פרטים נוספים?
מלא/י פרטייך בטופס הבא: