טיפול פסיכולוגי

 

אנחנו חיים בתקופת ה"עידן החדש", שהוא ליברלי ופתוח יותר ומתאפיין בנטייה הולכת וגוברת שלנו לרצות להציף נושאים ורגשות קשים בחיינו על פני השטח במקום לטאטא אותם אל מתחת לשולחן. בעידן כזה, יותר ויותר בני אדם החווים קשיים רגשיים פונים לטיפול פסיכולוגי כדי לשפר את איכות החיים.
מרכז אמירים מעסיק פסיכולוגים מן השורה הראשונה, מקצועיים ביותר בתחומם, במטרה לאפשר לפונים אלינו ליהנות מרווחה נפשית.

חדר טיפול

 

טיפול פסיכולוגי לפיתוח מודעות עצמית
הפסיכולוגיה היא תחום העוסק בחקר הנפש, ההתנהגות והתפיסה, ועל כן הטיפול הפסיכולוגי מתמקד בניתוח ופתרון בעיות נפשיות-רגשיות והפרעות התנהגות. במסגרת הטיפול הפסיכולוגי מתבצעת התבוננות משותפת של הפסיכולוג והמטופל על הבעיות הרגשיות, הקונפלקטים הפנימיים, הסוגיות המעכבות ודפוסי ההתנהגות היוצרים "תקיעות", זאת באמצעות קשר מילולי בין שני הצדדים. במסגרת הטיפול שואף הפסיכולוג ליצור מרחב בטוח, בו יכול המטופל לספר על התרחשויות בחייו ולשתף במה שעובר עליו. מטרת התבוננות זו היא לאפשר למטופל להגיע לתובנות בנוגע לקשייו, לפתח את המודעות העצמית שלו ולצמוח כבן אדם.

על אף שמייחסים את התפתחותה של הפסיכולוגיה המודרנית לזיגמונד פרויד, שורשיה של הפסיכולוגיה ניטעו עוד הרבה קודם לכן, כבר בתקופה היוונית. הפילוסוף היווני סוקרטס, למשל, עסק בשאלות רבות הקשורות למהות הנפש של האדם, והביטוי "דע את עצמך" הוא מהמונחים המוכרים ביותר שהוא טבע.
ואכן, הטיפול הפסיכולוגי נועד לאפשר למטופל לדעת את עצמו: להכיר את עצמו יותר לעומק, להבין כיצד אירועים וחוויות מן העבר מעצבים אותו ומשפיעים על ההתנהגות שלו, התגובות שלו, תפיסת המציאות שלו, המחשבות שלו. כמו כן הטיפול הפסיכולוגי מסייע להתחבר לקול הפנימי שלנו, ולא לזה ששואב את כוחו מהסביבה החיצונית, ולהצטייד במשאבים מנטליים ובכוחות התמודדות עם האתגרים שמזמנים החיים.


האם אני זקוק לטיפול פסיכולוגי?
מתבגרים ומבוגרים החשים, כי הם זקוקים לפסיכולוג לרוב פונים לקבלת טיפול על רקע: חרדה, פוביות, דיכאון, משברים, טראומות, קשיים בחיי הזוגיות, אובדן, פרידה, משבר פיטורין ועוד. למרות זאת, מטפלים ומטופלים רבים יסכימו על כך, שטיפול פסיכולוגי יכול לתרום באופן משמעותי לכל אחד, ולא רק למי שנמצא בשיאו של משבר קשה, שאיבד קרוב משפחה יקר, שסובל מחרדות או שמחפש את עצמו. למעשה, טיפול פסיכולוגי הוא תהליך רלוונטי עבור כל מי שרוצה להתפתח מבחינה אישית, להכיר את עצמו טוב יותר ולעבור התמרה בחייו.

 

טיפול פסיכולוגי באמירים- כל מה שיש לדעת

  • אנחנו באמירים מאמינים, כי לב ליבו של התהליך הטיפולי הוא הקשר שנוצר בין המטפל למטופל, ולכן אנו מייחסים חשיבות רבה להתאמת המטפל ללקוח.
  • הפסיכולוגים במרכז אמירים זמינים למטופליהם גם מעבר לשעות הטיפול, ועושים את המירב כדי לתת מענה מיטבי לצרכיהם.
  • הפסיכולוגים שלנו נמצאים בתהליך מתמיד של התפתחות מקצועית בזכות ההדרכות הקבוצתיות שהם מקבלים במרכז. מטרתן של ההדרכות הללו היא לאפשר לפסיכולוגים להפרות זה את זה, להתמקצע בתחומם, לקבל העשרה וליהנות מתמיכה מקצועית.
  • הפסיכולוגים במרכז אמירים הם "בני אדם" לא פחות מאשר אנשי מקצוע בולטים בתחומם. חום, מסירות, יחס אישי בגובה העיניים ואיכפתיות הם חלק בלתי נפרד מההתנהלות שלהם עם מטופלים, מה שמזניק קדימה את התהליך הטיפולי ומאפשר למטופלים להרגיש שהם לא לבד ושיש מי שמקשיב להם, לא רק בין כותלי חדר הטיפולים.

 

מתלבטים? תוהים אם טיפול פסיכולוגי יסייע לכם? צרו איתנו קשר ונשמח לייעץ ולעזור.